Ramowy rozkład dnia zajęć wakacyjnych w Makademii:

8.00 – 8.30 schodzenie się uczestników, zabawy integracyjne

8.30 - 9.30 aktywności poznawcze – wprowadzenie w temat tygodnia/dnia (m.in. pokazy slajdów, ciekawostki, zagadki, quizy, zabawy z mapą i globusem, mind mapping,  „burza mózgów”)

9.30 – 10.00 II śniadanie przyniesione przez uczestników;

10.00 – 11.30 budujemy z klockami LEGO – zgodnie z tematyką dnia

11.30 – 12.00 aktywności ruchowe (ćwiczymy, gramy, tańczymy na naszej Sali ruchowej)

12.00 – 12.30 obiad – catering

12.30 – 12.45 relaks poobiedni przy książce

12.45 – 14.00 tworzymy (aktywności plastyczne)

14.00 – 15.00 czas na gry zespołowe, gry planszowe i wiele, wiele innych zabaw integrujących grupę, a wszystko w tematyce LEGO;

15.00 – 16.00 układanie przez uczestników ulubionych zestawów z LEGO dostępnych w Sali Zabaw z LEGO Education.

„Z Makademią dookoła świata”

Zadajecie sobie pytanie co będziemy robić podczas każdego z tygodni? Już odpowiadamy :)

Polska (27.06-01.07)

Naszą podróż zaczniemy od najpiękniejszego kraju na świecie. Podczas naszej podróży poznamy ciekawe legendy. Dziewczynki zamienią się w Syrenkę obrończynie Warszawy, a chłopcy w strasznego Smoka Wawelskiego, wsiądziemy do bryczki i zwiedzimy uliczki Krakowa, wsłuchamy się w hejnał mariacki i poszukamy Lajkonika, dowiemy się dlaczego na jednym z dachów w Polsce od lat trykają się koziołki i w którym mieście w Polsce można na ulicach spotkać krasnoludki, kto wie może nawet poszukamy na plaży bursztynów? Spróbujemy swoich sił w wycinankach łowickich. Pełni energii zatańczymy krakowiaka, oberka i kujawiaka.  Zbudujemy Pałac Kultury z LEGO.

Ameryka Północna (04.07-08.07)

Staniemy się odkrywcami, przemierzymy Ocean Atlantycki i jak Kolumb odkryjemy nowy ląd. Zbudujemy tipi, totem, zrobimy maski i będziemy bawić się w Indian. Poszukamy złota, poznamy kulturę majów. Potańczymy do muzyki z filmu Grease. Założymy kapelusze, zrobimy odznaki szeryfa i krokiem country złapiemy na lasso mustanga. Zrobimy własny Manhattan, sprawdzimy jak wysoka jest Statua Wolności i czego jest symbolem. Zbudujemy z LEGO wymarzony park rozrywki. Dowiemy się gdzie znajduje się największa niezamieszkana wyspa na Ziemi.

Afryka (11.07-15.07)

Wyruszymy jak bociany z Europy na zimę do Afryki. Poznamy jak bardzo ląd Afryki jest tajemniczy i dziki. Wytropimy na sawannie zebrę czujną i lwa co ma grzywę bujną. Dowiemy się co trzeba zabrać na safari. Będziemy się wspinać na Kilimandżaro. Poszukamy wiosek w buszu, gdzie plemiona mieszkają i jak szamani przywołamy deszcz. Pobawimy się do piosenki „Simamaka” i sprawdzimy swój refleks. Będziemy pisać hieroglify i zbudujemy piramidę z LEGO. Przejdziemy labirynty, spotkamy mumie i na koniec znajdziemy skarb Faraona. Dowiemy się co to jest otjikayiva i kto je nosi. 

Ameryka Południowa (18.07-22.07)

Będziemy jak Robinson Crusoe i zbudujemy tratwę. Poznamy zwierząt bez liku barwne papugi, kolibry, centkowane jaguary, oceloty i kopibary. Będziemy tańczyć jak w karnawale… sambę, cza-czę czyli stworzymy własny brazylijski szał. Poczujemy się jak piłkarze i rozegramy mecz. Dowiemy się co to jest pismo węzełkowe i kto się nim posługiwał. Zrobimy rondador, czyli narodowy instrument Ekwadorczyków. Zbudujemy z LEGO domy na palach.

Azja (25.07-29.07)

Sprawdzimy co najbardziej się złoci w Azji i czy jest to właśnie Tadż Mahal. Dziewczyny założą sari a chłopcy turbany. Poczujemy się jak w herbacianym raju i nauczymy się parzyć herbatę. Poruszamy się w tańcu Jasminy. Będziemy skradać się jak ninja. Dowiemy się jaki owoc ma najbardziej odrażający zapach, a jednocześnie jest jednym z najpyszniejszych owoców oraz co to za święta Hina Matsuri i Tango no Sekku. Namalujemy pandę wielką. Zbudujemy z LEGO Wieże Żółtego Żurawia z Chin.

Antarktyda (01.08-05.08)

Na Antarktydzie będziemy nadawać sygnałem znaków Morse’a. Stworzymy z LEGO stację badawczą na biegunie południowym. Wyruszymy na wyprawę badawczą. Sprawdzimy jak duże są pingwiny cesarskie i spróbujemy je namalować stopami. Zbudujemy igloo. Zrobimy własny wulkan Erebus. Dowiemy się gdzie jest najzimniejsze miejsce na ziemi i co tam się znajduje.

Australia (08.08-12.08)

Migiem pobiegniemy do Australii jak prawdziwe strusie. Nauczymy się utrzymywać równowagę, która jest potrzebna na desce surfingowej. Będziemy skakać jak kangury. Zbudujemy z LEGO Operę w Sydney. Zamienimy się w nurków i będziemy podziwiać rafę koralową, zobaczymy błazenka okoniowego, zebrasome żółtą i mandarynę wspaniałą. Dowiemy się które najbardziej jadowite zwierzę świata możemy spotkać w płytkich wodach i na rafach u wybrzeży Australii. 

Europa cz. 1 (15.08-19.08)

Wyruszymy z Polski gdzie są najpiękniejsze krajobrazy świata do naszych sąsiadów bliższych i dalszych. Sprawdzimy, który język jest najbliższy naszemu. Poznamy Rumcajsa i zaprojektujemy buty jakie mogłyby się znaleźć w muzeum w Zlin. Zbudujemy z LEGO najpiękniejsze praskie zabytki i „niekończącą się kolumnę”. Śladem Jurij Gagarina polecimy w kosmos.

Europa cz. 2 (22.08-26.08)

Zbudujemy z LEGO Łuk Triumfalny i Wieże Eiffla. Zamienimy się w paryskich projektantów i stworzymy prawdziwy wybieg. Poszukamy dzwonnika z Notre Dame i pojedziemy w wyścigu Tour de France. Będziemy walczyć z bykami i tańczyć Paso – doble. Sprawdzimy dlaczego wiatraki się kręcą. Złożymy Tulipany z origami. Będziemy dzwonić z czerwonej budki telefonicznej.  Zrobimy pizze i będziemy malować jak Leonardo da Vinci. Dowiemy się jakie jest najmniejsze państwo świata.

W trzy dni dokoła świata na podsumowanie (29.08-31.08)

W trzy dni dookoła świata? W Makademii wszystko jest możliwe. Dowiemy się, że 180 milionów lat temu na Ziemi były tylko dwa wielkie kontynenty: Gondawa i Laurazja, poznamy znaczenie nazw niektórych państw np. Gwatemali, Kuwejtu i Singapuru. Przepłyniemy oceany, przejedziemy lądy. Zajrzymy do jaskiń, zjedziemy do kopalni, zanurkujemy w morzach, będziemy latać jak ptaki, wsiądziemy do pociągu, a nawet popłyniemy tratwą. A to wszystko po to aby koniec wakacji dał nam siłę na kolejne dziesięć miesięcy w szkolnej ławce.

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Zarezerwuj miejsce i dokonaj opłaty, aby Twoje dziecko znalazło się w gronie naszych podróżników i odkrywców.
ZAPRASZAMY !!!
Zespół Makedemii


Cena zajęć jednodniowych: 99 zł.Wpłat dokonywać można bezpośrednio na konto, wpisując w tytule przelewu ilość zajęć, termin oraz imię i nazwisko + wiek dziecka lub bezpośrednio w Recepcji Makademii gotówką lub kartą.
Wpłat rezerwacyjnych w wysokości 50% ceny zajęć jednodniowych dokonywać można bezpośrednio na konto Makademii wpisując w tytule przelewu Rezerwacja – ilość zajęć, termin oraz imię i nazwisko + wiek dziecka lub bezpośrednio w Recepcji Makademii gotówką lub kartą. Pełnej wpłaty za uczestnictwo dziecka w zajeciach należy dokonać najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem pierwszych zajęć (nie dotyczy to oferty promocyjnej obowiązującej do dnia 10 czerwca 2016 r.)

Zaliczka rezerwacyjna podlega zwrotowi tylko w przypadku rezygnacji w ciągu 21 dni od dnia dokonania wpłaty.

Dane do przelewu: CC TOV CONSULTING
Numer konta Alior Bank: 19 2490 0005 0000 4600 4801 9352

PÓŁKOLONIE MOKOTÓW, URSYNÓW 2016 W MAKADEMII

POBIERZ OFERTĘ


Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją powyższej oferty.

DLACZEGO MY?

DZIAŁAMY KREATYWNIE

OPTYMALIZUJEMY CZAS

ŁĄCZYMY TO CO NAJLEPSZE